Aranżacja małej łazienki – pomysły na małą łazienkę


Aranżacja małej łazienki – pomysły na małą łazienkę

Aranżacja małej łazienki

Połączenie funkcjonalności z  ciekawym i oryginalnym wyglądem w przypadku aranżacji małej łazienki –  wymaga kreatywności w aranżacji. Od wielu lat projektanci łazienek prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla niewielkich łazienek.

Chcąc  urządzić łazienkę według własnych pomysłów, zachowując przy tym swobodę w przestrzeni pomieszczenia, warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które w specjalny sposób optycznie powiększą niewielkie wnętrze naszej łazienki.

Aranżacja oświetlenia w łazience

Zarówno odpowiednia barwa światła, jak i kolorystyka ścian czy dodatków, odgrywa w przypadku aranżacji małej łazienki  rolę pierwszoplanową. Odpowiednie kształtowanie  tych czynników przede pozwoli optycznie powiększyć łazienkę. Światło – im jaśniejsza barwa i temperatura światła tym pomieszczenie będzie wyglądało przestronniej.

Równie istotne jest rozmieszczenie żródła światła i kąt  padania promieni światła. Oświetlenie  usytuowane  nad lustrem  ułatwi użytkownikom przeprowadzanie rozmaitych czynności (nakładanie makijażu, golenie itp.). Podobnie znaczenie odgrywa kolor ścian.

Chłodne barwy dodają pomieszczeniom głębi i świeżości a przy ciekawych aranżacjach świetlnych sprawią, że nawet najmniejsza łazienka będzie wyglądała na bardziej przestrzenną.

Wybór wyposażenia łazienki

Na ograniczenie  w wyborze wyposażenia małej łazienki wpływają jej niewielkie wymiary. Instalacja dużej umywalki. wanny i w dodatku kabiny  prysznicowej zabierze tak ważną w przypadku małej łazienki przestrzeń. Dlatego aranżując łazienkę o mniejszej powierzchni warto dobrze zastanowić się nad najkorzystniejszym wyborem decydując się tylko na kabinę prysznicową lub tylko na wannę ale wyposażoną w parawan szklany, która przejmie rolę kabiny.

Od błyszczących kafelek po żeberkowe grzejniki z relingami.

Projektując małą łazienkę warto pomyśleć o korzystnych rozwiązaniach, które w sprytny sposób pozwolą zaoszczędzić nam miejsce. Duże połyskliwe płytki odbijające światło to nie tylko ciekawa forma dekoracyjna, ale również i praktyczne rozwiązanie w małej łazience. Umywalka połączona z szafką bądź szafka zintegrowana z lustrem nie tylko nawiązują do kreatywnych rozwiązań, ale i ciekawie rozwiązują problem mniejszego metrażu.

Grzejnik z haczykami bądź też relingami to idealne wyjście dla dodatkowego zawieszania ręczników. Wystrój małej łazienki, który od dawna inspiruje zarówno samych użytkowników, jak i projektantów winien być dobrze przemyślany. Stosowanie zasady: „im mniej tym lepiej” w przypadku małej łazienki jest najlepszym rozwiązaniem.