Pomysł na małą sypialnię – aranżacja małej sypialni w bloku


Pomysł na małą sypialnię – aranżacja małej sypialni w bloku

Aranżacja małej sypialni sprawi że może się okazać się bardzo przytulnym pomieszczeniem, w którym z przyjemnością będziemy wypoczywać . W funkcjonalnej i  pomysłowo  zaaranżowane sypialni , będziemy czuć się komfortowo i wygodnie.

Urządzamy sypialnię

Wykończenia_wnętrz

Wykończenia_wnętrz

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Przede wszystkim powinno być wygodne. Bardzo ważny jest więc dobór odpowiedniego materaca. Od niego zależy komfort naszego snu, a co za tym idzie, dobrego samopoczucia.

Szeroki wybór, jakim dysponuje rynek meblarski, pozwala na wybór   materaca dostosowanego do naszych preferencji , stanu zdrowia i zasobności portfela. W małej sypialni idealnie sprawdzi się materac na stelażu, łatwy w montażu – do którego wystarczy dokręcić nóżki.

Ustawienie łóżka

Ustawienie łóżka zależy przede wszystkim od metrażu jakim dysponujemy, a także kształtu pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się centralna  pozycja łóżka – mamy wówczas swobodny dostęp z trzech stron, możliwość stawienia dwóch szafek nocnych, z  miejscem na stojącą lampkę nocną, książkę czy filiżankę. Taki układ wprowadza do pomieszczenia symetrię.

Jeśli mamy za mało miejsca na układ klasyczny, możemy ustawić łóżko w kącie sypialni, bądź dosunąć bokiem do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkowe miejsce, lecz stracimy wygodny dostęp do łóżka jednego z użytkowników. Można wstawić tylko jedną szafkę nocną. Poprzez takie ustawienie zaburzymy także ład wizualny.

Urządzamy sypialnię – meble

Wykończenia_wnętrz

aranżacja sypialni

W małej sypialni chcemy zmieścić jak najwięcej, wykorzystując każdy centymetr powierzchni. Nie zapominajmy jednak, że nasza sypialnia to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować i odpocząć. Aby uniknąć zagracenia musimy ograniczyć się do mebli niezbędnych.

W aranżacji sypialni istotne jest, czy będzie ona pełnić jednocześnie funkcję garderoby. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby była połączona z garderobą.

Możemy zdecydować się na wydzielenie garderoby z części pomieszczenia za pomocą płyt gipsowych. Takie rozwiązanie  pozwoli na maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Umieścimy tam odzież, bieliznę oraz pościel. Pozwoli to na utrzymanie porządku w niewielkiej sypialni.  Jeśli jednak ogranicza nas metraż, musimy zdecydować się na meble .  Najlepiej by udało nam się na niewielkiej powierzchni zmieścić choć szafę i toaletkę,

Urządzamy sypialnię – kolory i oświetlenie

Kolory w sypialni

W niewielkiej sypialni zarówno meble, jak i ściany powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Dzięki temu wnętrze będzie rozjaśnione i optycznie powiększone. Dominującymi barwami powinny być odcienie bieli, delikatnych beży, szarości przełamanych gołębią nutką. Dodatki w mocnych, wyrazistych barwach ożywią delikatne, pastelowe wnętrze. Poduszki, mały dywanik, kilka doniczek w nasyconych barwach będą ciekawym akcentem.

Aranżacja małej sypialni – Oświetlenie

Światło naturalne i  sztuczne wizualnie powiększy wnętrze niewielkiej sypialni. W ciągu dnia naszą sypialnię pięknie doświetli duże okno z białą ramą. Wieczorem światło zapewni lampa centralna a kinkiety i lampki nocne oświetlą i podkreślą przytulność sypialni.

Urządzamy sypialnię – optyczne powiększenie

Fototapeta, tapeta

Oprócz jasnych kolorów i odpowiedniego oświetlenia istnieje kilka innych sposobów na optyczne powiększenie małej sypialni. Jednym z nich jest zastosowanie fototapety, którą najlepiej przykleić na drzwiach lub na ścianie nad wezgłowiem łóżka. Tapeta w pionowe pasy w całej sypialni lub przyklejona na ścianę nad łóżkiem da efekt powiększenia.

Aranżacja małej sypialni – Zasłony, rolety

Zasłony i rolety powinny być z jasnych, naturalnych materiałów.  Minimalna ilość dodatków, szczególnie drobnych ozdób i bibelotów zapewni brak zagracenia małej powierzchni.
Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie małej sypialni. Wszystko jednak zależy od tego w jakim stylu chcemy urządzić sypialnię, od kreatywności, a także od naszych możliwości finansowych.