Jaki kolor łazienki Najmodniejsze kolory łazienek


Jaki wybrać kolor do łazienki

Wybór stylu łazienki może być przyjemnością i interesującą przygodą. Dzięki ciekawym pomysłom można stworzyć interesujący klimat. Przed podjęciem decyzji o kolorach ścian łazienki, najpierw spróbujmy wybrać styl, który pomoże zawęzić opcje doboru koloru i malowania. Nowoczesna łazienka reprezentuje styl  minimalistyczny i wykorzystuje tylko kilka gatunków materiałów takich jak: szkło, stal oraz kafle typu gres. Tu kolory mogą być śmiałe i ostro zdefiniowane.

Tradycyjne łazienki

styllazienki2Tradycyjna łazienka– może zawierać różne wzory, stylizowane wykończenia z drewna. Od wielkości pomieszczenia i stylu zależy który kolor podkreśli najkorzystniej już istniejące walory, czy będą to barwy delikatne , pastelowe, czy może mocne intensywne kolory.

A może styl tematyczny?

Jeśli łazienka ma temat, nasi goście natychmiast rozpoznają szczególny klimat wchodząc do pomieszczenia. Taki efekt pomieszczenia osiąga się zwykle dzięki spójnemu projektowi, który odbija się w całym wnętrzu domu.

KOLORYSTYKA

styllazienki3Przy określaniu kolorów dla Twojej łazienki, wielkość pomieszczenia zdecydowanie ma znaczenie. Ilość miejsca warunkuje rodzaj koloru. Mała łazienka często wymaga łagodniejszych kolorów, takie jak lawenda, brzoskwinia lub jasnoniebieski.

Jasne kolory nie przytłaczają i pomogą stworzyć iluzję większej przestrzeni. Ze względu na dużą przestrzeń jest tu mniej ograniczeń w wyborze kolorów. Można zastosować śmiałe, silne kolory takie jak bordo, złoty,granat

Kolor a oświetlenie

styllazienki4Oświetlenie łazienki lub pokoju kąpielowego jest inne niż w kuchni lub salonie. Jedynym sposobem, aby dokładnie wiedzieć, jak kolor będzie wyglądał w łazience jest położenie warstwy farby na małej powierzchni. Inaczej jest możliwe, że kolor brzoskwiniowy z Twojej w kuchni faktycznie wygląda pomarańczowo w łazience.

Najlepiej więc kupić niewielką próbkę wybranego koloru i zastosować na ścianie w danym pomieszczeniu. Warto obserwować to miejsce w różnych porach dnia, jak naturalne światło przychodzi i odchodzi oczywiście jedynie wtedy gdy łazienka wyposażona jest w okno. Nie obawiajmy się nowych kolorów, takich jak np. lawenda i khaki. Możemy być mile zaskoczeni ich na nowo odkrytym urokiem.