Jak urządzić łazienkę? Aranżacje łazienek


Jak urządzić łazienkę? Aranżacje łazienek

Do wyglądu łazienki przywiązujemy szczególną uwagę, ponieważ niewątpliwie jest jednym z najważniejszym pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Dobrze zaprojektowana  jest piękna i funkcjonalna, dlatego urządzając i wykańczając łazienkę, należy zadbać nie tylko o wygodę, ale także o nastrój, który będzie sprzyjał wypoczynkowi.

Jak urządzić łazienkę?

Współcześnie istnieje wiele rozwiązań do wykorzystania w wykończeniu łazienki. Łazienka coraz częściej przypomina komfortowe SPA, w którym możemy wypocząć i zrelaksować się. Mamy do wyboru wiele materiałów wykończeniowych oraz urządzeń sanitarnych, dzięki którym możemy stworzyć doskonałą łazienkę na miarę naszych oczekiwań.

Jakie oświetlenie w łazience?

Jednym z najważniejszym elementów w łazience jest dobrze rozplanowane oświetlenie, które stworzy przyjemny nastrój, a także będzie piękną dekoracją łazienki. Zaleca się stosowanie maksymalnie trzech barw, co pozwoli uniknąć kolorystycznego chaosu, który mógłby zakłócić harmonię wnętrza łazienki.

lazienka-mokotow

łazienka-Mokotów

Duże lustro spowoduje, że łazienka stanie się bardziej przestrzenna, a my będziemy czuć się bardziej komfortowo. Istotnym elementem projektu łazienki jest przemyślany plan rozmieszczenia szafek, półek i systemu schowków.

Odpowiedni plan ich położenia decyduje nie tylko o łatwiejszym ich czyszczeniu, ale także o estetycznym i stylowym wyglądzie całego wnętrza. Jeszcze przed remontem powinniśmy poświęcić trochę czasu na rozplanowanie miejsca urządzeń sanitarnych, aby swobodnie z nich korzystać.

Wybór materiałów wykończeniowych

Aktualnie mamy na rynku olbrzymi wybór kafelków, wiodącej wykładziny ścian i podłóg w łazience. Producenci prześcigają się w wyborze niezwykle oryginalnych wzorami oraz materiałów. Współcześnie sięgamy również po takie materiały jak: kamień, tapety, szkło, farby, drewno (ale raczej gatunki egzotyczne odporne na wilgoć).

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, warto zadbać przemyślany projekt łazienki. Przede wszystkim musimy mieć wygodny dostęp do urządzeń sanitarnych, szafek i półek, a także powinniśmy zadbać o funkcjonalność łazienki oraz o jej estetyczny wygląd.