Projekt kuchni


Projekt kuchni

Dobry projekt kuchni to m.in. odpowiednio dobrane meble kuchenne nadają wnętrzu szczególny klimat. Przystępując do aranżacji kuchni – poszukujemy mebli funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu, ale jednocześnie atrakcyjnych wizualnie. Połączenie wszystkich cech, jakie powinny posiadać idealne meble kuchenne jest niezwykle skomplikowane.

Doskonałym rozwiązaniem jest więc zatrudnienie wykwalifikowanego projektanta mebli, który zaoferuje swoje doświadczenie we właściwym rozplanowaniu przestrzeni. Przedstawi również zasady zabudowy meblowej ułatwiającej codzienne jej użytkowanie oraz zaprezentuje szerokie możliwości konstrukcji mebli.

Efektem jego pracy będą meble na wymiar- ergonomiczne, praktyczne, wygodne w eksploatacji, dopasowane do wnętrza oraz dostosowane do naszych potrzeb.

Funkcjonalność przede wszystkim

Szczególnie wybór mebli kuchennych jest dla prawdziwym wyzwaniem. Perfekcyjna zabudowa kuchenna powinna łączyć ze sobą efektowny wygląd i komfort użytkowania. Odpowiednie, funkcjonalne rozmieszczenie szafek i urządzeń AGD takich jak lodówka, kuchenka czy zlew to kluczowe w projekcie kuchni i decydujące o wygodzie korzystania z niej  na co dzień.

Projekt kuchni – systemy kuchenne, oświetlenie

Systemy kuchenne

projektkuchni2Niezwykle znaczącym elementem mebli kuchennych są również rozwiązania techniczne, które umożliwiają jak najlepsze wykorzystanie wyposażenia kuchni.

Projektant wnętrz dobiera indywidualnie do każdej kuchni i jej użytkowników nowoczesne udogodnienia, takie jak systemy ruchomych przegródek i pojemników ułatwiające utrzymywanie porządku i pozwalające na efektywne zagospodarowanie przestrzeni szuflad.

Popularnym rozwiązaniem usprawniającym działanie kuchni jest zastosowanie zamiast zwykłych półek bardzo funkcjonalnych systemów koszy na rolkach, potocznie zwanych koszami cargo.

Światło w kuchni – bezpieczeństwo i perfekcja

projektkuchni3Projekt kuchni to również optymalnie dobrane oświetlenie w zabudowie kuchennej które stworzy przyjemną atmosferę, ale przede wszystkim usprawni czynności wykonywane w kuchni.

Powinniśmy pamiętać także o trafnym, uwzględniającym nasze potrzeby wyborze materiałów. To z nich, zostanie wykonana zabudowa meblowa: fronty szafek i szuflad.

Projektant wnętrz planując układ mebli kuchennych zwróci również uwagę na bezpieczeństwo  oraz nawiązanie do klimatu całego mieszkania – szczególnie w przypadku tzw. kuchni otwartych.

Istotne jest właściwe rozplanowanie przestrzeni i wyposażenia w kuchni .