Projekt łazienki Warszawa

PROJEKT ŁAZIENKI

PROJEKT ŁAZIENKINiezależnie od tego, czy masz zamiar zlecić projekt łazienki w nowym mieszkaniu  czy zmodernizować istniejącą, ważne jest, aby podejmować przemyślane decyzje projektowe. Podczas gdy dobór kolorów materiałów ma znaczenie wizualne, to  funkcjonalne rozmieszczenie i właściwy wybór wyposażenia łazienki będzie miało największy wpływ na Twoje codzienne życie. Cel wyposażenia łazienki jest oczywisty. Musi być praktyczna i funkcjonalna, aby stworzyć przestrzeń, w której można się zrelaksować i pozbyć stresu jaki przyniósł dzień.

 

Aranżacja łazienki w śmiałej czerwieni - Sulejówek Warszawa

Wybierając wyrafinowane komponenty, możesz podnieść swoją łazienkę na wyższą pozycję w hierarchii pokoi i przekształcić tradycyjne elementy łazienkowe w efektowne elementy w domu lub mieszkania. Współczesne łazienki podkreślają prostotę. Jest wiele opcji do rozważenia, aby uzyskać nową, intrygującą przestrzeń. Interesujące elementy i wykończenia o wysokim połysku tworzą przyciągający wzrok wygląd, a proste linie odważne kształty zapewniają elegancki, minimalistyczny charakter. Nie można zaprzeczyć, że biel jest klasycznym kolorem łazienki, tworzy ostry, czysty wygląd i może stworzyć podkład dla innych kolorów, których dostarczą wybrane płytki, farby czy elementy sztuki, aby dać silny wyraz w łazience.

aranżacja łazienki w stylu klasycznym Warszawa Targówek

PROJEKT MEBLI ŁAZIENKOWYCH

Warto wyjść poza biel w łazience planując meble i okładziny ścian. Naturalne motywy w łazience staną się widoczne  dzięki popularności kolorowych wykończeń gabinetowych, takich jak ciemny dąb i Wenge. Odważne kolory, takie jak wykończenie w kolorze ciemnego brązu o wysokim połysku, zapewniają również elegancką  przestrzeń w nowoczesnej łazience. Jeśli takie kolory nie interesują Cię, warto rozważyć delikatniejszy odcień Dębu Premium lub Biały Jesion. Najpiękniejsze są meble naturalne ale obecne linie laminatów z teksturowanym wykończeniem dodają również wiele wdzięku łazience.

projekt łazienki WARSZAWA

PROJEKT KABINY PRYSZNICOWEJ

Pierwszą decyzją, którą należy podjąć, jest wybór rodzaju kabiny prysznicowej. Może to być kabina z z brodzikiem  akrylowym, na którym mocuje się konstrukcje ścian kabiny lub ścienny  prysznic w którym jedna lub najczęściej dwie ściany wykonane są z cegły lub pustaków obłożonych z glazurą lub gresem. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wybór najprawdopodobniej sprowadzi się do osobistych preferencji i przeznaczonego na ten cel budżetu.

 

PROJEKT I WYKOŃCZENIE ŁAZIENKI

Wyłożone kafelkami prysznice są na ogół większe i pozwalają na stworzenie indywidualnej przestrzeni a zaletą jest wykonanie jej z płytek użytych na innych ścianach i uzyskania w ten sposób spójnego wyglądu. Prysznice ścienne można wyposażyć w brodzik akrylowy,  szybki w instalacji, gdzie wyeliminowany jest problem z wyciekami, które mogą być związane z prysznicami wyłożonymi kafelkami jeśli glazurnik nie wykona rzetelne izolacji pod płytkami.

 

aranżacja łazienki w stylu klasycznym w Warszawie Targówek

 

Decydujesz się na kafelkowy prysznic ścienny warto wziąć pod uwagę cenę nowych płytek, koszt nowej instalacji, izolacji o budowy brodzika. Wskazane jest  podjęcie przemyślanej decyzji dotyczącej rozmiaru, kształtu i wysokości nowego prysznica. Poczucie przestrzeni jest kluczowe; jeśli kupisz dużą kabinę lub zdecydujesz się na brodzik z płytek decydując się na znaczne wymiary, może to spowodować skurczenie reszty łazienki. Jednak zbyt mała kabina, może być niewygodna, aby wziąć prysznic

 

Wykończenia_wnętrz

ZABEZPIECZENIE PRZECIWWILGOCIOWE W ŁAZIENCE

Dobra i solidna uszczelka drzwiowa i drzwi z paskiem magnetycznym doskonale nadają się do zatrzymania wody  i w  zabezpieczeniu podłogi i ścian w łazience przed zamoczeniem są pierwszoplanowe. Aby zapewnić długotrwałą ochronę kabiny prysznicowej warto wydać trochę więcej, aby uniknąć inwestycji w przyszłość. Dotyczy to izolacji pod płytkami w brodzku wykonanym z płytek, położenia silikonu oraz zdecydowania się na fugę dwuskładnikową

 

PROJEKT ŁAZIENKI WARSZAWA

PROJEKT MIEJSCA DO KĄPIELI W ŁAZIENCE

W fazie przygotowanie się do aranżacji łazienki warto rozważyć wannę wolno stojącą, Podczas gdy wolno stojąca wanna kosztuje więcej niż tradycyjna „wbudowana” wanna, samodzielna wanna nie wymaga obramowywania ani układania, co może potencjalnie zmniejszyć całkowity koszt inwestycji i skrócić wykonanie prac.Tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, w projektach łazienek zaleca się korzystanie z wanny z kotarą prysznicową  a nie osobnego prysznica i wanny. Ta opcja pozwala zaoszczędzić dużo miejsca przy zachowaniu podwójnej funkcjonalności.

 Aranżacja łazienki z wanna wolno stojącą

LUSTRA W PROJEKCIE ARANŻACJI ŁAZIENKI

Lustra tworzą iluzję przestrzeni, a odbicie naturalnego i sztucznego światła sprawia, że ​​łazienka wygląda na jasną i przestronną. Szafki z lustrem są idealne do przechowywania przedmiotów w bezpiecznym miejscu niedostępnym dla dzieci. Częściowe zagłębienie szafki z lustrem w ścianę zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania bez zajmowania dodatkowego miejsca.

PROJEKT SZAFEK I SCHOWKÓW W ŁAZIENCE

Projekt łazienki - podwójna szafka umywalkowa

Przemyślany projekt małej łazienki to wiele schowków i uchwytów – wieszaki na ręczniki, szafki z lustrem, wieże, schowki na ręczniki lub inne akcesoria. Szafki pod umywalkowe są na ogół najbardziej widocznym elementem do przechowywania w łazience, ale można uzupełnić przestrzeń szafkową, dodając pionowy słupek meblowy w podobnym stylu, który nie tylko zwiększa przestrzeń do przechowywania, ale optymalnie zaprojektowany, może poprawić  wystrój łazienki, dodając dodatkowy akcent przestrzenny

WYBÓR ARMATURY W PROJEKCIE ŁAZIENKI

 Aranżacja łazienki z wanna wolno stojącą

Kabiny, umywalki, sedesy, wanny i baterie,  oferowane są w szerokiej gamie stylów, marek i cen. Najczęściej wzornictwo zdominuje proces decyzyjny, należy jednak warto pamiętać o długowieczności stylu. Wybierać warto produkty, które zwycięsko przetrwają próbę czasu i które pasują do reszty pomieszczenia – należy przeanalizować w jaki sposób wybrana armatura łączy się z innymi kształtami wybranymi dla tej przestrzeni.

 

PROJEKT ARANŻACJI OŚWIETLENIA W ŁAZIENCE

projekt łazienki Warszawa żoliborz

Zamiast wybierać standardowy rodzaj oświetlenia w łazience, jednym ze sposobów stworzenia czegoś wyjątkowego i jednocześnie  funkcjonalnego, jest rozważenie pakietu oświetlenia, który może stworzyć przyjazny klimat w łazience. Warto zapewnić odpowiednią opcję oświetleniową, zapewniającą dużo żródeł światła funkcjonalnego do wyboru, dla zadań, które go wymagają, takich jak golenie lub wykonanie makijażu. Większość nowych łazienek wyposażona jest w kilka standardowych lamp w głównej części łazienki i światło o dużej intensywności umieszczone nad toaletką lub nad głównym lustrem.

 WYBÓR KOLEKCJI PŁYTEK ŁAZIENKOWYCH

Aranżacja łazienki Mokotów Warszawa

Rozmiar, wzór, kolor, faktura, a nawet poziom połysku płytki mogą wpływać klimat łazienki.  Funkcjonalna  konstrukcja łazienki jest ważna,  umożliwia wykonanie czynności w zorganizowany sposób. Dostępnych jest wiele stylów łazienkowych. Łazienka może wyglądać prosto ale z klasą, z przemyślanym wyborem atrakcyjnych akcentów i dekorów, aby ożywić jej ogólny wygląd i podkreślić styl.

Projekt koloru łazienki i oświetlenie

Wybór stylu aranżacji łazienki może być przyjemnością i interesującą przygodą. Dzięki ciekawym pomysłom można stworzyć interesujący klimat. Przed podjęciem decyzji o kolorach ścian łazienki, najpierw spróbujmy wybrać styl, który pomoże zawęzić opcje doboru koloru i malowania.

Nowoczesna łazienka reprezentuje styl  minimalistyczny i wykorzystuje tylko kilka gatunków materiałów takich jak: szkło, stal oraz kafle typu gres. Tu kolory mogą być śmiałe i ostro zdefiniowane. Klasyczna łazienka- może zawierać różne wzory, stylizowane wykończenia z drewna. Od wielkości pomieszczenia i stylu zależy który kolor podkreśli najkorzystniej już istniejące walory, czy będą to barwy delikatne , pastelowe, czy może mocne intensywne kolory. A może styl tematyczny? Jeśli łazienka ma temat, nasi goście natychmiast rozpoznają szczególny klimat wchodząc do pomieszczenia. Taki efekt pomieszczenia osiąga się zwykle dzięki spójnemu projektowi, który odbija się w całym wnętrzu domu.

JAKIE KOLORY DO ŁAZIENKI

Przy określaniu kolorów łazienki, wielkość pomieszczenia zdecydowanie ma duże znaczenie. Ilość miejsca warunkuje rodzaj koloru. Mała łazienka często wymaga jasnych i łagodniejszych kolorów, takie jak lawenda, brzoskwinia lub jasnoniebieski. Jasne kolory nie przytłaczają i pomogą stworzyć iluzję większej przestrzeni. Ze względu na dużą przestrzeń jest tu mniej ograniczeń w wyborze kolorów. Można zastosować śmiałe, silne kolory takie jak bordo, złoty,granat

Oświetlenie łazienki lub pokoju kąpielowego jest inne niż w kuchni lub salonie. Jedynym sposobem, aby dokładnie wiedzieć, jak kolor będzie wyglądał w łazience jest położenie warstwy farby na małej powierzchni. Inaczej jest możliwe, że kolor brzoskwiniowy z Twojej w kuchni faktycznie wygląda pomarańczowo w łazience

Najlepiej więc kupić niewielką próbkę wybranego koloru i zastosować na ścianie w danym pomieszczeniu. Warto obserwować to miejsce w różnych porach dnia, jak naturalne światło przychodzi i odchodzi oczywiście jedynie wtedy gdy łazienka wyposażona jest w okno. Nie obawiajmy się nowych kolorów, takich jak np. lawenda i khaki. Możemy być mile zaskoczeni ich na nowo odkrytym urokiem.

ŁAZIENKA MIEJSCEM RELAKSU

Łazienka jest jednym z najbardziej ruchliwych i najważniejszych pokoi w domu. Niezależnie od tego, czy jest to pokój kąpielowy czy luksusowa łazienka główna lub kompaktowe łazienka dla gości, dobrze zaprojektowana, higieniczna i odpowiednio utrzymana łazienka może być pięknym miejscem wypoczynku i relaksacji. Wykonujemy:

  •  Projekty łazienek w Warszawie.
  • Aranżacja łazienek i nadzór autorski nad realizacja projektu,

Projekty łazienek Warszawa tel.79 2128650