Sufity podwieszane w nowoczesnych wnętrzach


Sufity podwieszane w nowoczesnych wnętrzach

W projektach wnętrz, architekci niemal zawsze, proponują nowoczesnyozdobny sufit podwieszany lub drobne elementy takiego sufitu. Sufit podwieszany jest świetną alternatywą dla zwykłego sufitu, który jest zbyt monotonny. Wśród propozycji projektant wnętrz wymieni sufity mineralne , sufity napinane, z karton-gipsu, modułowe.

Tanie i podatne na zmianę kształtu są sufity z  płyt gipsowych  oraz z płyt gipsowo-włóknowych. W projektach biur znajdują zastosowanie głównie sufity na ruszcie  metalowym a sufity napinane, które wykonane są z folii, stosuje się  wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sufit odporny na wilgoć i chlor. Zaletą jest to, że można go często myć i dezynfekować.

Zanim wybierzemy rodzaj podwieszanego sufitu, warto przemyśleć kwestię łatwości dostępu do instalacji nad sufitowej (naprawa oświetlenia) oraz własności akustyczne sufitu podwieszanego (wytłumianie dźwięków dochodzących spoza pomieszczenia jak i pochłanianie dźwięków pochodzących z wnętrza). W przypadkach podwyższonego zagrożenie pożarowego sięgamy do droższej  wersji  ognioodpornej.