Jak urządzić sypialnię?


Jak urządzić sypialnię?

Aranżacja sypialni

Sypialnia jest miejscem, gdzie chcesz się zrelaksować, zdrzemnąć w ciągu dnia i odpocząć w godzinach wieczornych. Oprócz wygodnego łóżka, posiada standardowe meble jak komody, nocna, biur szafka i lampa. Niektóre pokoje posiadają własną łazienkę. Niekiedy sypialnie mają taras lub balkon z nią związany który oferuje powiew świeżego powietrza i widok na okoliczną zieleń.

Chwila relaksu

Tu właśnie spędzamy większość naszego czasu, ponieważ przeznaczamy od 8 do 10 godzinna sen, a nawet więcej jeśli możemy sobie pozwolić na trochę drzemki w ciągu dnia. Gdy wracasz do domu z  pracy, na pewno masz silne pragnienie, aby się położyć i zaznać spokojnego snu w celu uzupełnienie  energii utraconej w trakcie dnia. Chcesz więc przejść bezpośrednio do swojej sypialni i odpocząć przez chwilę. Dlatego też postanowiłam, że dam Ci pewne wskazówki  do dekoracji sypialni, uznając, że Twoja sypialnia jest ważnym miejscem na relaks.

Wybierz odpowiednie kolory

sypialniaWybierając kolory do sypialni, upewnij się czy akceptujesz  neutralne, ciepłe kolory, kolory ziemi i pastelowe . Powinny być stosowane w ścianach, sufitach, a nawet meble. Należy unikać stosowania jasnych kolorów, które nie skłaniają do snu. Upewnij się również, że kolory mebli, a nawet tkanin wzajemnie się  uzupełniają. Musisz zaaranżować sypialnię spokojną i relaksującą, w której nie będzie trudno zasnąć.

Dobre łóżeczko

Twoje łóżko jest centralnym punktem w sypialni. Jeśli kupisz w duże łóżko, Twoja sypialnia będzie wydawać się mała i zatłoczone, zwłaszcza, jeśli pokój nie jest zbyt duży. Jeśli kupisz łóżko zbyt małe, to będzie wyglądać nienaturalnie i być niewygodnym. Musisz wiec wybrać odpowiedni rozmiar dla Twojego łóżka. To jest  z podstawowych rzeczy, które decydują o wyglądzie i funkcjonalności sypialni.

Wybierz odpowiedni wystrój ścian

Niekiedy decydujemy się  użyć tapety lub skłaniamy się w kierunku artystycznego malowane ściany z unikalną fakturą. Inną opcją są gładkie ściany w ciepłych kolorach i  z pięknie oprawionymi zdjęciami, grafikami lub obrazami.

Ciepła podłoga

aranzacja-sypialni-farby-strukturalneZamiast używać zimnej podłogi, jak płytki ceramiczne, marmur lub granit, wykorzystaj podłogi z drewna lub dywan. Nie jest wskazane, aby używać płytek ceramicznych, ponieważ  podłoga będzie zimna. Nie chcesz zapewne wstać z łóżka i stawiać stopy na zimnej podłodze.

Staranie dobór  kolorów i wzorów tkanin

Po wyborze narzut na łóżko i zasłony, upewnij się, będą dobrze wyglądać w pokoju. Weź pod uwagę kolor w pokoju. Możesz wybrać ciemniejsze tkaniny, jeśli pokój jest jasny i lżejsze tkaniny, jeśli pokój jest ciemny.

Wystrój okien

Większość ludzi chce używać ciemne zasłony co sprawia, że znacznie łatwiej jest zasnąć. Ciemne zasłony lub rolety wyglądają świetnie, zwłaszcza, jeśli masz lekkie kolorowe ściany.

Dyskretne oświetlenie

Zamiast używania świateł w środku sufitu użyj światła bocznego. Korzystanie z tego typu oświetlenia daje świetny nastrój do swojego pokoju.  Projekt sypialni będzie miał znaczący wpływ na atmosferę i nastrój  odzwierciedlając twój  styl i smak.