Boazeria angielska


Boazeria angielska

Boazeria angielska– wyszukany styl w projektach wnętrz

Boazeria angielska jest eleganckim i oryginalnym sposobem na wykończenie wnętrza o dystyngowanym charakterze. Nierzadko bywa mylona z panelami ze względu na jej prostokątny kształt, jednak boazeria w stylu angielskim ma dużo bardziej wyrafinowaną prezencję od klasycznych paneli. Jej wyróżnikiem jest to, że zwykle układana jest jedynie do połowy ściany, a nie na całej jej wysokości.

Uniwersalny materiał wykończeniowy

Tego typu zdobienie ścian świetnie sprawdzi się nie tylko w projektach klasycznych wnętrz ale z powodzeniem ozdobi również pomieszczenia utrzymane w nowoczesnym stylu. Jednak kombinacja różnorodnych konwencji stylistycznych wymaga ostrożności, dlatego tego typu rozwiązanie trzeba stosować z rozwagą. Dobrym pomysłem jest konsultacja z projektantem wnętrz, który pomoże stworzyć udaną stylizację.

Zastosowanie

W Polsce  ten rodzaj zdobienia wnętrz najchętniej jest stosowany w przestrzeniach przy schodowych. Nie warto jednak ograniczać zastosowania boazerii. Przy odrobinie kreatywności i pomysłowości z powodzeniem można ozdobić nią również salon, gabinet a nawet łazienkę czy pokój kąpielowy.

Boazeria angielska zwana również płycinową w zdecydowany sposób przełamuje stereotyp  który szufladkuje ja jako relikt PRL-u. Boazeria w stylu angielskim doda wnętrzu przytulnego i ciepłego charakteru. W zależności od naszych umiejętności boazerię możemy spróbować zamontować samodzielnie lub skorzystać z pomocy ekipy wykończeniowej.

Ceny boazerii angielskiej są uzależnione od materiału, z którego ją wykonano oraz zastosowanych frezów. Najtańsze są płyciny z płyty MDF, zaś najwięcej trzeba zapłacić za boazerię wykonaną z drewna dębowego.

Rodzaje wykończenia

Boazerię wykonuje się z różnych materiałów. Można wykonać ja z drogiego litego drewna, z drewna taniego oklejonego szlachetnym fornirem, z płyty MDF fornirowanej szlachetnym drewnem jak również ze sklejki lub płyty stolarskiej polakierowanej w dowolnym kolorze.

Współcześnie dostępna jest też w wersji surowej, którą można pomalować według uznania, a także oklejona folią lub specjalistyczna okleiną o podwyższonej wytrzymałości.

Wykończenie wnętrz zastosowaniem boazerii płycinowej to świetny sposób na wyczarowanie przytulnego, a jednocześnie pełnego wyrafinowanej elegancji wnętrza.