Drzwi prysznicowe na wymiar


Drzwi prysznicowe na wymiar

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli kabin prysznicowych, jednak nie wszystkie są w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom klienta. Nie zawsze dysponujemy standardową przestrzenią łazienkową w którą bez trudu wpasują się kabiny ze sklepowych półek należy zaprojektować drzwi prysznicowe na wymiar

Wykończenia kabina prysznicowa w łazience

Wówczas warto rozważyć montaż drzwi prysznicowych na wymiar, które umożliwią swobodę w zakresie wyboru materiałów, kształtu oraz pozwolą dopasować elementy dekoracyjne odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Samodzielna aranżacja miejsca kąpieli daje nieograniczone możliwości, jednak zanim przystąpimy do czynności remontowych, powinniśmy zastosować hydroizolację, która zabezpieczy ściany przed destrukcyjnym działaniem wilgoci.

Rodzaje szyb

Decydując się na drzwi prysznicowe tworzone na wymiar, pozwalamy sobie na dowolność w zakresie wyboru materiału, z którego zostaną one

 

Kabiny prysznicowe stworzone w oparciu o najnowsze trendy designerskie często mają formę tafli szkła, która oddziela natrysk od reszty łazienki. Niemal niewidoczne drzwi prysznicowe optycznie powiększają wnętrze, dlatego świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o małej powierzchni.

Efektownie prezentują się także szyby matowe, jednak są one trudne do utrzymania w nienagannej czystości. Jeśli chcemy by nasze miejsce kąpieli było miało intymny charakter możemy zastosować szkło mleczne, które bez trudu zasłoni sylwetkę osoby biorącej prysznic.

Jednak, jeśli zdecydujemy się na zdobienia tłoczone w szybie, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż są one trudne do utrzymania w nienagannej czystości ,bowiem często osadza się w nich brud osad z kamienia.

Optymalne wymiary

Jeśli decydujemy się na stworzenie kabiny prysznicowej o indywidualnych wymiarach, powinniśmy pamiętać, że powinna mieć ona powierzchnię nie mniejszą niż  1,5 m2 i szerokość co najmniej 0,9 m. Wskazane jest by zamknięte miejsce kąpieli było wyposażone również w wentylację mechaniczną wywiewną.

Uszczelnienie łazienki

Wykończenia wnętrz

Warto pamiętać o tym, że kabina prysznicowa nie jest idealnie szczelna. Stopień szczelności uzależniony jest od jej kształtu oraz sposobu wykończenia. Jeśli stworzona przez nas kabina nie posiada bariery w postaci listwy progowej, wówczas woda łatwiej będzie przedostawała się poza jej obszar. Dlatego wskazane jest jej zastosowanie. Im wyższą listwę wybierzemy, tym mniejsze  będzie prawdopodobieństwo wydostania się  wody  na zewnątrz.

Mocowanie drzwi

Jeśli dysponujemy łazienką o niewielkim metrażu, powinniśmy wybrać odpowiedni sposób otwierania drzwi prysznicowych. W zależności od możliwości naszej łazienkowej przestrzeni możemy zdecydować się na system przesuwny lub uchylny.  W modelach kwadratowych i półokrągłych, drzwi najczęściej są rozsuwane dwustronnie. Podczas montażu wskazane jest także zwrócenie uwagi na odpowiednią regulację rolek, która odpowiadają za bezszelestne otwieranie