Jak urządzić pokój dla dziewczynki?


Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Projekt pokoju dziewczynki to ciekawe  wyzwanie. Najlepszy efekt w aranżacji wnętrza pokoiku można osiągnąć ustalając jej szczegóły z naszymi pociechami. Zanim zaplanujemy urządzenie pokoju – warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Delikatne barwy

dt4slajd

Inaczej niż chłopcy, dziewczynki preferują pastele a delikatne odcienie różu, wanilii, brzoskwini to strzał w dziesiątkę!  Zazwyczaj właśnie takie kolory są wybierane przez nasze pociechy. Są to kolory niezwykle optymistyczne, miłe w odbiorze i bardzo dziewczęce. Można pomalować ściany w tych kolorach, ale takie kolory równie dobrze sprawdzają się w postaci elementów wystroju pokoju, np. poduszek, pościeli i zasłon.

Można bawić się kolorami. Dzięki temu unikniemy monotonii za którą nasze dzieci zdecydowanie nie przepadają. Na jednej ze ścian można umieścić fototapetę z ciekawym wzorem, np. kwiatów, morza lub zwierząt. Mamy do wyboru także fantazyjne tkaniny dla elementów meblowych oraz ciekawe poduszki w różnych kształtach i kolorach.

Pokój dla dziewczynki – z połyskiem

pokoj_dziewczynki

Dziewczynki uwielbiają wszystko co się błyszczy – począwszy od brokatu po efekt tafli wody. Błyszczące i połyskujące kolory w pokoju stworzą dodatkowo efekt „bajkowy”.

Która dziewczynka nie chciałaby choć przez chwilą zostać księżniczką? Aby osiągnąć taki efekt wystarczy zaopatrzyć się w materiały z brokatem oraz nowoczesne meble z metalowymi dodatkami, które stworzą urokliwy i ciepły klimat w pokoju.

Dziewczynki zazwyczaj interesują się przyrodą, dlatego fotografie, plakaty czy obrazki zwierząt, kwiatów lub innych naturalnych elementów z pewnością przypadną dziecku do gustu. Takie motywy świetnie sprawdzają się także na pościeli, poduszkach i innych elementach wystroju pokoju.