Korek na podłogę do łazienki. Stylowa i ekologiczna aranżacja


Korek na podłogę do łazienki. Stylowa i ekologiczna aranżacja

Szukając  optymalnego projektu dla wykończenia łazienki, zapewne zwrócimy uwagę na podłogę. Odwiedzając duże sklepy w Warszawie, natrafimy na przytłaczającą ilość dostępnych rozwiązań – tak w zakresie formy, faktury, technologii jak i kolorystyki. Znajdziemy też korek na podłogę do łazienki

Stylowo i ekologicznie

Jeśli szukasz rozwiązania ekologicznego, atrakcyjnego, o dobrej izolacji i komforcie użytkowania, warto skierować swoją uwagę ma podłogi korkowe.  Ekologiczne, coraz bardziej popularne korkowe okładziny podłogowe, są nie tylko przyjazne, stylowe ale i świetnie wkomponowują się w tradycyjną aranżacje wnętrza.

Aranżacja z klimatem

Unikalny korek, dostosowany przez projektantów do nowoczesnych lub tradycyjnych przestrzeni, przyciąga uwagę nie tylko ekologicznie świadomych klientów – nadając ciepły, oryginalny klimat aranżowanym wnętrzom.

korek_naturalny

Korek – w przyjaźni z ekosystemem

Wykorzystywany w projektach wnętrz korek, wykonuje się z naturalnej kory drzewa dębu korkowego. Interesujące jest to, że zastosowana technologia pozwala – po zdjęciu kory – pozostawić drzewo żywe.

Tak więc drzewo korkowe jest  wysoce odnawialnym źródłem korka. Nie degraduje się więc ekosystemu, uzyskując idealny dla wnętrz mieszkalnych materiał.

Korek lekki jak piórko

Korek jest bardzo odporny na działanie grzybów, co czyni go jednym z najbardziej hypoalergicznych z dostępnych rozwiązań dla podłóg w łazienkach.Wypełniające korek komórki powietrza –  sprawiają w naturalny sposób że korek jest  lekki, gąbczasty, miękki i komfortowy pod stopami. Używany jako podłoże pod wykładziny, dywany, lub jako samodzielna podłoga, korek zapewnia komfort, ciepło oraz izolację akustyczną.

Korkowa aranżacja bez ograniczeń

Podłogi korkowe kosztują więcej niż wiele innych wykładzin, ale ich wartość użytkowa i wizualna nie ustępuje wielu drewnianymi rozwiązaniom. Dostępne i projektowane  w pełnej gamie kolorów i  wzorów.  podłogi korkowe występują w kształcie płytek i paneli. Płytki w łazience przykleja się, a z paneli można stworzyć podłogę pływającą, która jest odpowiednia dla każdej części domu.

Co o korku warto wiedzieć?

Montaż korka może być trudny zwłaszcza w łazience a to  z powodu obłych krawędzi wokół wanny i WC – najlepiej więc pozostawić ta pracę profesjonalnym montażystom. Podłogi korkowe chętnie używane w wykończeniach wnętrz nie są tak trwałe, jak drewniane podłogi – ciężkie przedmioty mogą zostawić wgniecenie.

Podobnie jak drewniane podłogi, również korek może odbarwić się pod wpływem długotrwałego, bezpośredniego nasłonecznienia.Podłogi korkowe nie są wodoszczelne ale odporne na wodę  Są idealne do łazienki, gdy zastosowany lakier poliuretanowy,  będzie chronił strop,  przed zalaniem niewielką ilością wody.

Do podłóg korkowych stosuje się lakiery akrylowe i matowe, trwalsze lakiery winylowe a pozostawione nielakierowane – w razie zaplamienia – myje się lekko kwaśnym roztworem wody n.p. z dodatkiem cytryny.