Oświetlenie w projektowaniu i aranżacji wnętrz


Oświetlenie w projektowaniu i aranżacji wnętrz

Każde pomieszczenie wymaga innego projektu oświetlenia i innej instalacji poboru energii. Barwa, szerokość i kierunek wiązki strumienia fal świetlnych wspomaga zamierzony  wizualny odbiór aranżowanego wnętrza, podkreślając  celowo osiągnięty nastrój.

Oświetlenia w wykończeniu wnętrz

Oświetlenie odgrywa istotną rolę w wystroju wnętrza, ponieważ zmienia nastrój pomieszczenia.  Technologia oświetlenia wnętrz w ostatnich latach rozwija się nieustanie i ciągle pojawiają się na rynku artykułów wykończeniowych nowe produkty. Istnieje wiele różnych technik oświetlenia, które można wykorzystać do tworzenia pożądanego efektu. Coraz powszechniejsza jest świadomość roli oświetlenie w projektowaniu wnętrz

Nowoczesne technologie

Jedną z korzyści płynących z wyboru nowoczesnych technologii oświetlenia w aranżacji i wykończeniach wnętrz jest to, że jest są bardziej ekologiczne w stosunku do stosowanych w przeszłości. Nowoczesne oświetlenie używa różnych kolorów światła, różne poziomy jasności w celu stworzenia pożądanej atmosferę. Zastosowanie interesującego oświetlenia może zmienić lub podkreślić kolorystykę wnętrza.

Nowoczesne oświetlenie obejmują światło ogólne, światła zadaniowe i oświetlenie akcentujące. Może wypełnić pokój jasnym światłem lub dyskretnym półcieniem.. Jako oświetlenie zadaniowe skupia wiązkę światła na wyznaczonej powierzchni roboczej a jako akcentujące, służy do podkreślenia elementów sztuki lub architektury.

Jedną z głównych ról nowoczesnej techniki oświetleniowej w aranżacji wnętrz jest funkcjonalność.  Taka funkcją jest tworzenie iluzji przestrzeni w architekturze wnętrz.