Projekt oświetlenia elewacji – aranżacje

Projekt oświetlenia elewacji może sprawić, że każdy  zadbany dom będzie wyglądał zjawiskowo w nocy. W ciągu dnia światło słoneczne oraz ciekawa architektura budynku sprawiają, że budynek jest piękny, ale w nocy to oświetlenie elewacji decyduje o wyglądzie domu. Może poprawić lub zmiękczyć :twarde”elementy architektury budynku i okolic nawet lepiej niż światło dzienne.


Bega

Bega

Oprócz świetlenie elewacyjne pełni nie tylko funkcje estetyczną ale także stoi na straży budynków przed włamaniem i aktami wandalizmu. Oświetlenie elewacji może mieć różny charakter i kolory lub kombinacje kolorów w zależności od stylu domu oraz przyległego otoczenia. Oświetlenie fasady można zaprojektować wzdłuż całego budynku lub tylko tylko jego części. Oświetlić można okna, tarasy, balkony i elementy architektoniczne w jakie wyposażono budynek. Mogą to być kolumny, kto być kapitele, sklepienia, łuki i płaskorzeźby itp. Oświetlenie może zaprojektować  tylko pod okapem budynku lub tylko u jego podstawy. 

Projektowanie i instalacja oświetlenia elewacji

Wariantów,jest wiele ale ostatecznie, najlepsze oświetlenie elewacji, powinno uwzględniać funkcję domu. Światło może płynąć z reflektorów, pojedynczych lub zintegrowanych lamp.Najczęściej oświetlenie wykonuje się za pomocą reflektorów umieszczonych wokół obiektu  – w zieleni, na cokołach lub na chodniku wokół budynku. Możliwe jest również zastosowanie  opraw oświetleniowych których klosze mogą być zmienne.Istnieją również oprawy świetlne, które „łapią” nocą owady uniemożliwiając im do wtargniecie do wnętrza domu. 

Projekty oświetlenia fasad budynku bi ich instalacja to twórcze zadanie, które wykonuje z twórczym wyczuciem i estetyką. Zaufaj naszym architektom oświetlenia.