Projektowanie ogrodów w Warszawie. Architektura krajobrazu

Projektowanie krajobrazu, ogrodów. Koordynowanie prac wykonawczych

Projekt ogrodu i zagospodarowania całego terenu posesji  jest istotną częścią dokumentacji projektowej budowanego domu. Celem kształtowanie krajobrazu jest stworzenie przyjaznego środowiska dla życia, dla warunków mikroklimatycznych w granicach nieruchomości.

  Projektując zielone tereny tworzy się harmonię i piękno jednocześnie poprawiając wygląd przestrzeni obserwowanej z zewnątrz i z wewnątrz domu. Rośliny oczyszczają powietrze a nawet działają uzdrawiająco, ponieważ wybrane gatunki wydzielają fitoncydy, które  neutralizują chorobotwórcze mikroorganizmy i wirusy.

Wysoka roślinność zatrzymuje pył zawarty w powietrzu, podnosząc w ten sposób poziom jego czystości. Dodatkową premią jest to, że w ogrodach wysokie letnie temperatury są niższe w porównaniu z temperaturami w obszarów bez zieleni, pustych czy tez zbudowanych budynkami i ulicami.

 W projekcie ogrodu i innych terenów zielonych w środowisku miejskim. w prywatnych domach i siedliskach, warto zaplanować wydajny system nawadniania. Jeśli rośliny są zadbane, dobrze nawadniane, są bardziej dekoracyjne, odporne na choroby i szkodniki.

  Projektowanie krajobrazu poprawia również funkcjonalność przestrzeni, dodaje się zaułki i ścieżki, miejsca do wypoczynku, intymne przestrzenie na ławki, pergole, fontanny, na  elementy wodne, rzeźby i inne elementy architektury parkowej. Wsparte na ścianach, ogrodzeniach  odpowiednio wyselekcjonowane rośliny ogrodowe urozmaicającą i upiększają wygląd ogrodu.

Bardzo wysokie rośliny a szczególnie drzew liściaste i iglaste tworzą użyteczne zasłony chroniące przed wiatrem. Podobne skupiska roślinności projektujemy również wtedy gdy nieruchomość wymaga izolacji od ruchliwych ulic generujących dużo hałasu oraz zanieczyszczeń.

Kształtowanie krajobrazu, projektowaniem parku i inne formowanie terenu wymaga
doświadczonych specjalistów-projektantów i architektów krajobrazu. Koordynujemy również realizacje projektów i nadzorujemy prace wykonawcze.