Projekt salonu


Projekt salonu

Jak zaprojektować salon?

Kiedy potrzeba  projektu salonu w mieszkaniu od nowa staje się nieunikniona, nie zawsze mamy  czas i środki, by zadbać o jego atrakcyjny  wystrój. Jednak nowy projekt salonu, nawet po latach można znacznie poprawić atrakcyjność pokoju dziennego zwanego coraz częściej salonem. Kilka pomysłów na aranżację salonu:

Jak kolor na ścianę w salonie i sypialni?

Wybór właściwego koloru ściany akcentującej pokój jest trudną decyzją, ponieważ może mieć duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć ścianę akcentującą do w salonie czy też w kuchni lub sypialni, możesz wybierać spośród nieskończonej ilości kolorów.

Ściana akcentująca – jak to zrobić? Jak wybrać kolory?

Wybierz ścianę do zaakcentowania – najlepsza ścianę z akcentem to zazwyczaj pierwsza ściana, którą zauważysz, gdy wejdziesz do pokoju. Na tej ścianie zazwyczaj znajduje się regał, kominek, telewizor lub cokolwiek innego, co przyciąga wzrok. Przemyśl kolorystykę pomieszczenia. Użyj zasady:

  • 60 procent powierzchni powinno być neutralnym kolorem,
  • 30 procent to drugi kolor
  • 10 procent zarezerwuj dla koloru akcentującego.

Dopasuj kolor akcentujący ściany do pozostałych ścian salonu, ponieważ kolory przekazują pewną energię i odczucia.  Pomyśl o nastroju, który chcesz stworzyć i celu swojego pokoju. Mając na uwadze styl, nastrój i cel Twojego pokoju, zapoznaj się z poniższymi sekcjami, aby uzyskać propozycje kolorów ścian akcentujących do Twojego salonu, kuchni i sypialni. Mamy nadzieję, że pomoże to wybrać kolor, który wyróżnia się (w dobrym tego słowa znaczeniu) i nadaje Twojemu pokojowi nowe (kolorowe) życie.

 Jak urządzić salon?  Odważne pomysły aranżacyjne

Twój salon często nadaje ton mieszkaniu. Podczas gdy wiele osób wybiera kolor w oparciu o kolor swoich mebli, obrazów i innych elementów wyposażenia. Ty idź krok dalej, nie bój się wprowadzać nowego koloru, aby dodać trochę kontrastu. Oto kilka pomysłów:

  • Dodaj ciemny akcent w jasnym pomieszczeniu – Jeśli masz już dużo jasnych mebli i dużo naturalnego światła, możesz rozważyć ciemnobrązowy lub niebieski.
  • Wybierz kolor, który odzwierciedla twój klimat – Czy posiadasz dom nad rzeką? A może mieszkasz obok lasu czy w dużym ogrodzie?  Niezależnie od odpowiedzi przemyśl możliwość przyniesienia kolor z zewnątrz do pokoju
  • Podkreśl kluczową funkcję pokoju – Dodaj jasny kolor za półką na książki, kominkiem lub fortepianem i połącz go z oprawami oświetleniowymi w tym samym kolorze.

Przekonasz się, że tapetując lub malując w innym kolorze jedną ze ścian salonu, zmienisz nastrój i zaakcentujesz nowy punkt centralny pomieszczenia. Możesz tu dokonać śmiałego wyboru – od ciemniejszych barw z tej samej palety kolorów, co pozostałe ściany, do całkowicie innej jednak współgrającej z całością palety kolorów. Modne jest wyróżnienie ściany poprzez montaż betonu architektonicznego, imitacji cegły lub klinkieru

Pomysły na kolor ściany akcentującej do Twojej sypialni

Prawie zawsze, najlepszą ścianą akcentującą w sypialni jest ta, przy której stoi łóżko. Dodanie akcentującego koloru do tej ściany może sprawić, że sypialni wyda Ci się zupełnie innym pokojem niż dotąd. W przypadku sypialni zdecyduj się na ciepły lub zimny kolor.

Kilka pomysłów na kolor ścian akcentujących sypialnię

Akcent w ciepłym kolorze – pomarańcze, żółcie i czerwienie zmniejszają optyczne. Dzięki temu pomieszczenie może wydać się mniejsze. Dlatego w dużych i długich pokojach należy rozważyć użycie ciepłego koloru, aby przestrzeń była bardziej intymna.

Akcent w chłodnym kolorze – Ciemniejsze zielenie, błękity i purpury powiększają optyczne pomieszczenie i mogą sprawić, że mała sypialnia wyda się znacznie większą. Rozważ użycie jednego z tych kolorów, aby otworzyć przestrzeń i zapewnić kontrast z białymi i jasnymi kolorami.

 Zaakcentuj sufit – Zamień akcentową ścianę w akcentowany sufit. W szczególności w sypialniach dodanie chłodnego koloru do niskiego sufitu może sprawić, że przestrzeń będzie znacznie większa. Czy jesteś wystarczająco odważny, aby to zrobić?

                 Dekoracja z poduszek i zielony kącik

Projektując salon pomyśl o poduszkach. Odpowiednio rozmieszczone, ciekawe poduszki, ożywią  wnętrze. Poduszki wzorzyste lub gładkie, umieść na sofie, kanapie lub krześle. Te bardzo proste dodatki to nadzwyczaj szybki sposób by zmienić design pokoju i poprawić Twój nastrój. Zielone rośliny, również te kwitnące, dodadzą koloru, zapachu i klimatu urządzanemu wnętrzu, poprawiając samopoczucie domowników a wkomponowane w nią akwarium, może się okazać strzałem w dziesiątką.

                 Punkt centralny salonu

Wybierając kształt lampy, kolor światła i jego natężenie i kierując światło na ciekawą rzeźbę lub obraz, stworzysz ciekawy i dyskretny klimat salonu. Jeśli masz stare, ale wartościowe meble, warto pokusić się o wymianę tapicerki. Zobaczysz stare meble, ale w nowej odsłonie Efekt będzie natychmiastowy. Wykorzystaj pustą ścianę i spróbuj umieścić tam duże lustro. Wybierz ozdobną, interesujący ramę. Duże lustro powiększy optycznie salon i dekoracyjne rozświetli go.

Projektanci wnętrz dobierają niekiedy materiały zaskakująco rożne od siebie tak pod względem pochodzenie kształtu, kolorystyki jak i struktury i robią to z zaskakująco dobrym skutkiem.  Aranżacja salonu z połączeniem tak dalekich od siebie materiałów jak drewno i metal znakomicie się sprawdza

                   Drewno i metal

Miękkie, ciepłe drewno mocno kontrastuje  z zimnym, twardym metalem. Drewno jest produktem podatnym na temperaturę a szczególnie ogień  a metal odwrotnie -znakomicie czuje się w wysokich temperaturach, dzięki którym  dowolnie się go kształtuje. Łącząc te dwa materiały razem, architekci podkreślają ich walory i zaznaczają różnice jednocześnie nadając wystrojowi wnętrz oryginalności, przy czym ciepłe drewno idealnie równoważy chłód metalu dodając mu ciepła i charakteru.

W kuchniach zastosowanie znajdują metalowe blaty a w pokojach metalowe meble, kinkiety, lampy, karnisze, stopnie schodów i poręcze. Drewno stosowane jest surowe oraz po obróbce(szlifowane, pokryte olejem, woskowane, lakierowane, jasne i ciemne, krajowe i egzotyczne) Wzrasta też zastosowanie pięknego korka i wytrzymałego bambusa. Możliwości zastosowania metalu i drewna w aranżacji salonu są bardzo duże a ilość kombinacji w aranżacji wnętrz nigdy się nie kończy i zależna jest od kreatywności projektanta.

Aranżacja salonu 792128650