Remonty Mieszkań Warszawa

Kompleksowe remonty mieszkań nie mogą być jedynie zbiorem rozdrobnionych manipulacji związanych z dekoracją pomieszczeń. Jest to cały zakres różnych usług, które są współzależne i podporządkowane jednemu planowi. Firma zajmująca się wykończeniem wnętrz świadczy wysokiej, jakości usługi remontu mieszkań w Warszawie od malowania ścian i sufitów po układanie wykończenia podłóg. Jeśli ktoś marzy o remoncie mieszkania, aby na zawsze pozbyć się melancholijnych starych ścian, nie powinien porzucać swoich pragnień i pomysłów, ponieważ zdaniem psychologów radykalna zmiana otoczenia wokół osoby jest najszybszym sposobem na pożegnanie z depresją i obojętnością na życie.

Usługi remontowe mieszkań w Warszawie

 

Poszukując profesjonalnej firmy wykonującej remonty mieszkań, Stolica Polski – Warszawa to miejsce gdzie można znaleźć doświadczonych budowlańców posiadających wiedzę niezbędną do wykonania nawet najbardziej złożonego zlecenia. Schemat remontu mieszkania jest opracowywany indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie cechy pomieszczeń. Klient uzyskuje informacje, kiedy proces wykończenia lokalu zostanie zakończony.

Wszystkie ceny są ustalane w sposób przejrzysty, łączna kwota nie zmienia się w procesie prowadzenia procesów roboczych. Remont mieszkania na każdym etapie jest pod kontrolą odpowiedzialnych specjalistów. Następnie ustala się czas, w którym mierniczy może podejść do klienta w celu oceny miejsca pracy, a także sporządzenia szczegółowej wyceny. Ponadto pracownik firmy wykończeniowej zapewni wszystkie niezbędne konsultacje dotyczące opcji aranżacji pomieszczeń, wyboru nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej czy akcesoriów do okablowania itp.

Prace remontowe – zakres usług

 • Prace naprawcze ścian i sufitów
 • Gipsowanie, malowanie, tapetowanie
 • Montowanie paneli ściennych
 • Stawianie ścianek działowych, montaż sufitów podwieszanych
 • Układanie wykończenia ścian łazienek i kuchni: płytki, okładzina kamienna, tapeta, tynk strukturalny itd.
 • Układanie wykończenia podłóg: deski podłogowe, panele, parkiet, płytki itd.
 • Biały montaż
 • Skuwanie starych płytek ściennych i podłogowych.

Na początku pracownicy firmy remontowej pomogą wybrać odpowiedni projekt, biorąc pod uwagę cel funkcjonalny każdego pokoju osobno. Można również w pełni polegać na pracownikach firmy przy wyborze materiałów niezbędnych do wykończenia. Dzięki doświadczeniu w tej dziedzinie specjaliści będą w stanie udzielić przydatnych wskazówek, w tym dotyczących konieczności naprawy lub wymiany instalacji.

Przygotowanie mieszkania do remontu

 

Planowanie remontu mieszkania jest bardzo ważne, ponieważ wiąże się z zakupem odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zatrudnienie ekipy remontowej powinno też być przemyślane, ponieważ jej pracownicy muszą posiadać wiedzę i kwalifikację do wykonywania na przykład prac związanych z instalacjami hydraulicznymi czy elektrycznymi. Firma usługowo-remontowa w Warszawie zatrudnia fachowców z różnych dziedzin prac budowlanych, można więc być pewnym profesjonalnie wykonanego remontu.

Niezbędnymi czynnościami, jakie trzeba wykonać to pomiary i obliczenia metrażu oraz ilości potrzebnych materiałów. Trzeba zadbać o zakup z pewnym zapasem, aby nie zabrakło materiałów, których zakup za jakiś czas będzie już niemożliwy np. glazura, gres czy deski podłogowe. Po ustaleniach, trzeba zająć się przygotowaniem mieszkania do wkroczenia firmy remontowej.

Przestrzeń w pomieszczeniach powinna być tak zorganizowana, aby umożliwiała swobodne wykonywanie działań. Jeśli to możliwe, należy wynieść meble lub przynajmniej odpowiednio je ustawić. Ponadto trzeba zadbać o zabezpieczenie mebli, drzwi, okien, opraw oświetleniowych i sprzętów przed zabrudzeniem, wystarczy do tego folia malarska i taśma. Jeżeli w domu przebywają zwierzęta domowe, warto zapewnić im przeniesienie do znajomych, aby nie przeżywały niepotrzebnego stresu.

Remonty mieszkań – różne rodzaje

 

Remont pomoże zmienić wygląd wnętrza mieszkania, sprawi, że będzie on bardziej atrakcyjny estetycznie i nowoczesny, którego cena może się różnić w zależności od możliwości i życzeń klienta. Można zdecydować się na generalny remont lub podstawowy (kosmetyczny), który często jest idealnym rozwiązaniem, jeśli nie planuje się poświęcanie temu dużo czasu i pieniędzy.

Remont mieszkania na poziomie podstawowym w większości przypadków obejmuje:

 • Demontaż elementów elektrycznych
 • Czyszczenie sufitu i ścian ze starej farby, tapet, szpachli
 • Szpachlowanie ubytków ścian i sufitów
 • Malowanie otworów okiennych
 • W razie potrzeby wymiana drzwi
 • Prace instalacyjne lub naprawcze podłogi
 • Tapetowanie, malowanie sufitów.

Lista wymienionych prac może zostać uzupełniona, ponieważ wszystko zależy od preferencji i życzeń klienta. Dzięki firmie remontowej w Warszawie najbardziej oryginalne pomysły z łatwością się spełnią. Wcześniejsze koncepcje remontu mieszkania oznaczały malowanie ścian, podłóg i sufitów, kiedy można było zmienić tylko kolorystykę wnętrza, ale nie cały styl pomieszczeń. Nowoczesne prace remontowe mogą znacznie zmienić wystrój wnętrza, nie wymagając przy tym żadnych skomplikowanych prac inżynieryjnych, elektrycznych czy hydraulicznych. Najczęściej podczas tego rodzaju remontu stare są demontowane, a następnie układane są nowe powłoki. Możliwy jest również montaż sufitów podwieszanych.

Kapitalny remont mieszkania

 

Jeśli ktoś chce nie tylko odświeżyć wnętrze swojego mieszkania, ale całkowicie je przekształcić, uczynić bardziej nowoczesnym i wygodnym, powinien zamówić usługę taką jak remont generalny. Z reguły koncepcja ta oznacza również zastąpienie przestarzałej instalacji, a także zestawu innych prac mających na celu stworzenie nowej przestrzeni. Firma wykonująca remonty mieszkań w Warszawie przeprowadza wysokiej, jakości remonty mieszkań, których ceny mile zaskoczą, a także profesjonalne wykonanie prac.

Podczas kapitalnego remontu wykonywane są następujące rodzaje prac (przykłady):

 • Stare przegrody, wykładziny podłogowe i ścienne są usuwane, demontowana instalacja hydrauliczna
 • Montaż sufitów na stelażu
 • Wszystkie powierzchnie są wyrównane
 • Prowadzone są prace elektryczne i hydrauliczne
 • Instalowane są nowe okna i parapety, nowe drzwi
 • Prowadzone są prace malarskie
 • Zamontowane wykończenie podłogowe (płytki, panele, deska parkietowa itp.).

Remont mieszkań składa się z całego kompleksu etapów organizacyjnych, technicznych i budowlanych.

Od czego uzależnione są ceny remontów mieszkań

 

Ważne jest, aby wiedzieć, że przy zamawianiu kapitalnego remontu mieszkania jego cena będzie zależeć od wielkości pracy, usług specjalistów oraz kosztów materiałów budowlanych i wykończeniowych. Ale ze względu na chęć maksymalnego obniżenia kosztów pracy istnieje ryzyko poniesienia znacznych strat finansowych w przyszłości. Aby przeprowadzić poważny remont i zoptymalizować koszty remontu mieszkania, trzeba skontaktować się z doświadczonymi budowlańcami, którym można powierzyć pełny zakres prac. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż zatrudnianie poszczególnych zespołów na każdym etapie remontu. Korzystając z usług firmy remontowej w Warszawie życzenia klientów zawsze są brane pod uwagę, a jeśli to konieczne, dokonywane są wszelkie korekty.

Wskazówki dla klientów: planowanie pozwala wyobrazić sobie ogólny widok mieszkania po remoncie. Na tym etapie specjaliści biorą pod uwagę wszystkie szczegóły, aż do położenia przełączników, gniazd itp. Nie można zaniedbywać również elementu estetycznego i nawet na początku planowania należy wybrać styl wnętrza i jego kolorystykę. I dopiero po zakończeniu procesu przygotowawczego pracownicy firmy remontowej rozpoczną prace.